Yëgle yu

  1. przebyć
  2. dk
  3. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. przebędę
  2. przebędziesz
  3. przebędzie
  4. przebędzie
  5. przebędzie
  6. przebędziemy
  7. przebędziecie
  8. przebędą

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. przebyłem
  2. przebyłeś
  3. przebył
  4. przebyła
  5. przebyło
Masculine form
  1. przebyliśmy
  2. przebyliście
  3. przebyli
Melo wu jigéenu
  1. przebyłyśmy
  2. przebyłyście
  3. przebyły

Future Perfect

Bennaan
  1. będę przebędę
  2. będziesz przebędziesz
  3. będzie przebędzie
  4. będzie przebędzie
  5. będzie przebędzie
Masculine form
  1. będziemy przebędziemy
  2. będziecie przebędziecie
  3. będą przebędą
Melo wu jigéenu
  1. będziemy przebędziemy
  2. będziecie przebędziecie
  3. będą przebędą

Digle

  1. przebądź
  2. przebędzie
  3. przebądźmy
  4. przebądźcie
  5. przebędą

Subjunctive

Bennaan
  1. przebyłbym
  2. przebyłbyś
  3. przebyłby
  4. przebyłaby
  5. przebyłoby
Masculine form
  1. przebylibyśmy
  2. przebylibyście
  3. przebyliby
Melo wu jigéenu
  1. przebyłybyśmy
  2. przebyłybyście
  3. przebyłyby
Impersonal form
  1. przebyto
Turu Aji-jëf
  1. -
  2. przebyty
  3. -
  4. przebywszy
Verbal noun
  1. przebycie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. przebyłam
  2. przebyłaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. przebyła
  2. przebyła
Feminine subjunctive form
  1. przebyłabym
  2. przebyłabyś