Yëgle yu

  1. koziołkować
  2. koziołkować
  3. ndk
  4. -

Indicative mode

Luy ñëwi/Teew bu woyof/
  1. koziołkuję
  2. koziołkujesz
  3. koziołkuje
  4. koziołkuje
  5. koziołkuje
  6. koziołkujemy
  7. koziołkujecie
  8. koziołkują

Wéy bu woyof

Bennaan
  1. koziołkowałem
  2. koziołkowałeś
  3. koziołkował
  4. koziołkowała
  5. koziołkowało
Masculine form
  1. koziołkowaliśmy
  2. koziołkowaliście
  3. koziołkowali
Melo wu jigéenu
  1. koziołkowałyśmy
  2. koziołkowałyście
  3. koziołkowały

Future Perfect

Bennaan
  1. będę koziołkował
  2. będziesz koziołkował
  3. będzie koziołkował
  4. będzie koziołkowała
  5. będzie koziołkowało
Masculine form
  1. będziemy koziołkowali
  2. będziecie koziołkowali
  3. będą koziołkowali
Melo wu jigéenu
  1. będziemy koziołkowały
  2. będziecie koziołkowały
  3. będą koziołkowały

Digle

  1. koziołkuj
  2. koziołkuje
  3. koziołkujmy
  4. koziołkujcie
  5. koziołkują

Subjunctive

Bennaan
  1. koziołkowałbym
  2. koziołkowałbyś
  3. koziołkowałby
  4. koziołkowałaby
  5. koziołkowałoby
Masculine form
  1. koziołkowalibyśmy
  2. koziołkowalibyście
  3. koziołkowaliby
Melo wu jigéenu
  1. koziołkowałybyśmy
  2. koziołkowałybyście
  3. koziołkowałyby
Impersonal form
  1. koziołkowano
Turu Aji-jëf
  1. koziołkujący
  2. -
  3. koziołkując
  4. -
Verbal noun
  1. koziołkowanie
Melo wu jigéenu wu wéy
  1. koziołkowałam
  2. koziołkowałaś
Melo wu jigéenu wuy ñëwi
  1. koziołkowała
  2. koziołkowała
Feminine subjunctive form
  1. koziołkowałabym
  2. koziołkowałabyś